• Muchomorki w Bam Bam

• 22 marca grupa Muchomorki (kl. 0b) w raz z wychowawczynią Joanną Jędrzejczak oraz opiekunką Danutą Przybylską pojechały na wycieczkę do sali zabaw Bam Bam w Iławie.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Muchomorki w Bam Bam.

• Konkurs recytatorski klasy IV-VIII

• 21 i 22 marca odbył się konkurs recytatorski w klasach IV-VIII. Jury wytypowało osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim w Lasecznie w czwartek 28 marca: Klaudia Lewińska i Nikola Pokojska oraz z młodszej grupy Irena Dziewulska, Sandra Droma, Maciej Wrzesiński i Sandra Roman.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs recytatorski klasy IV-VIII.

• Mistrzowie, mistrzowie, mistrzowie...

• Marzec obfitował w różnego rodzaju konkursy i zawody, w których uczniowie i uczennice nie tylko brali udział, ale też udało im się osiągnąć mniejsze i większe sukcesy. W trakcie apelu uroczyście wręczono dyplomy i złożono gratulacje wszystkim zaangażowanym uczniom.

Gratulujemy !!! I oczywiście zachęcamy wszystkich uczniów, do udziału w nadchodzących konkursach .

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzowie, mistrzowie, mistrzowie... (25.03.19).

• Powitanie wiosny w klasach 0-III

• Jak tradycja nakazuje 21 marca witamy WIOSNĘ. W klasach I-III odbył się tego dnia konkurs recytatorski, w którym I miejsce zdobyła Irena Dziewulska z kl. III, II miejsce Sandra Droma z kl III, i III miejsce Zosia Radke z kl.II. Wyróżnieni natomiast zostali: Filip Dobies z klasy I, Alicja Dobrzyńska z klasy II i Lena Pankowska z klasy I.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych recytacji.

W drugiej części dnia, wszyscy uczniowie z klas 0-III udali się z KOROWODEM WIOSENNYM, powitać tę piękną porę roku i na dobre pożegnać zimę. Oby już nie wróciła!!!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie wiosny w klasach 0-III.

• Mistrzostwa województwa warmińsko - mazurskiego w Pasłęku

• 15 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej we Franciszkowie pod opieką panów Mirosława Kanieckiego i Rafała Rabczyńskiego wzięła udział w Mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego z LZS w Pasłęku. W kategorii chłopców, rocznik 2006 i młodsi, Tomek Kozak zdobył III miejsce.

Gratulujemy!!!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa w Pasłęku.

• Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej 2019

• 12 marca 2019 roku odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, XXIV edycja, pt."Pracowite pszczołowate", w którym wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły: Joanna Palińska, Alicja Solis, Klaudia Szczepańska i Marcel Wilk. Trzymając kciuki - czekamy na wyniki z niecierpliwością.

• Pożegnanie Karnawału w klasie III

• Klasa III w tym roku żegnała "Karnawał" w Tłusty Czwartek. Oprócz słodkiego poczęstunku, dzieci  w kolorowych kostiumach zorganizowały z wychowawczynią Ewą Boros tańce.

• Zebranie 14 marca 2019

W dniu 14 marca 2019r. ( czwartek ) o godz. 1600  zapraszamy na wywiadówkę.

Przebieg spotkania:

• Ogólne spotkanie w sali gimnastycznej
              • Spotkanie z wychowawcami poszczególnych oddziałów
              • Ok. godz. 1715  w sali nr 3 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

• "Młodzież zapobiega pożarom"

• Dnia 5 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Piątka uczniów reprezentowała naszą szkołę w dwóch kategoriach wiekowych: Maja Pańczak, Milena Modrzewska, Roksana Terebińska, Marcel Wilk i Kacper Kamiński.  Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 19 marca, zakwalifikował się Marcel Wilk, zdobywając I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

GRATULUJEMY !!!!!

• Dzień Seniora 2019

• 26 lutego gościliśmy w Świetlicy Wiejskiej w Rudzienicach z okazji Dnia Seniora. Najmłodsze dzieci naszej szkoły wystąpiły z programem artystycznym słowno-muzycznym,złożyły życzenia Szanownym Seniorom, a także zaśpiewały "Sto Lat". Dziękujemy panu Sołtysowi za zaproszenie oraz wszystkim obecnym za gromkie brawa.

• Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta

• 26 i 27 lutego uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w turnieju zorganizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu. Udało się: drużyna chłpców z kl. VI i młodsi zdobyli I miejsce, a dziewczynki z tej samej kategorii wiekowej III miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom: Mirosławowi Kanieckiemu i Rafałowi Rabczyńskiemu.

• Gminna Gala Sportu i Kultury 2019

• 22 lutego uczeń klasy VIII Jakub Szczepański i trener, nauczyciel wychowania fizycznego p. Mirosław Kaniecki otrzymali z rąk Wójta Gminy Iława, Krzysztofa Harmacińskiego, pamiątkowe statuetki za sukcesy sportowe.

Pani Dyrektor Urszula Solis odebrała także w imieniu pana Stanisława Kowalkowskiego statuetkę za szczególne osiągnięcia na niwie kultury oraz sukcesy muzyczne indywidualne i zespołowe naszych uczniów.

Gratulujemy!!!

• Cyrk SZOK

• 22 lutego do naszej szkoły zawitał Cyrk Szok. Wesoły klaun, biały niedźwiedź polarny, superman, trenerka gołębi oraz sympatyczny pyton to atrakcje, którymi artyści uraczyli naszych uczniów. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

Zapraszamy do galerii Cyrk SZOK.

• Wycieczka zawodoznawcza

• Dnia 19 lutego ucznowie klasy VIII udali się do Iławy na wycieczkę o charakterze zawodoznawczym. Uczniowie zobqczyli jak wyglądają zajęcia praktyczne w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku oraz Zespole Szkół Konstytucji 3 Maja. Mogli tam wypróbować swoich sił przy malowaniu, budowaniu czy mechanice samochodowej. Wycieczka była bardzo atrakcyjna.

Podziękowania dla p. Katarzyny Kwiatkowskiej i p. Anety Dreszler.

Zapraszamy  do galerii Wycieczka zawodoznawcza.