• Wizyta weterynarza w przedszkolu

• Miniony tydzien w przedszkolu był poświęcony tematyce zwierząt, głównie domowym pupilom. Zatem zgodnie z tematem przedszkole odwiedzili przemili goście: Weterynarze wraz z uroczymi psami. Dzieci poznały pracę weterynarza, zasady opieki nad zwierzakami oraz słuchały bicia serca za pomocą stetoskopu.Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań i słuchały z zaciekawieniem informacji przekazywanych przez doktora. Po zajęciach Misie nakarmiły psiaki przsmakami. Spotkanie z weterynarzami zrobiło ogromne wrażenie na dziecach. Serdecznie dziekujemy za odwiedziny naszego przedszkola!

• #Akcjaewakuacja

• W dniu 3 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, którą przeprowadzili Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Rudzienic. Po ewakuacji uczniowie mieli możliwość obejrzenia nowego wozu strażackiego. Bardzo dziękujemy wszystkim Druhom z Prezesem OSP Adamem Kontowskim.

• Święto Dyni

• W dniu 31.10.2023r. grupa Misie obchodziła Święto Dyni. Dzieci bliżej poznały warzywo jakim jest dynia.Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, zabawami, konkursami, filmikami oraz tańcami. Przedszkolaki mogły przebrać się za dowolną postać z bajki. Rodzice właczyli się w przygotowanie poczęstunku dla dzieci co sprawiło, iż ten dzień był pełen wrażeń i radości.

• Baśniowe granie

• Dnia 26 października uczniowie klas 0-3 wybrali się do Kinoteatru „Pasja” na przedstawienie pt. ,,Baśniowe Granie’’. Spektakl miał na celu przedstawienie uczniom konsekwencji i zagrożeń spowodowanych zbyt częstym graniem w gry komputerowe, skutkach nadmiernej cyfryzacji. W trakcie ciekawego przedstawienia muzyka towarzyszyła akcji, budowała ciepły nastrój, co spodobało się w szczególności najmłodszym uczestnikom.

• UNPLUGGED

• UNPLUGGED to szkolny program profilaktyki używania substancji psychoaktywnych oparty na modelu wszechstronnego wpływu społecznego. Program wykorzystuje sprawdzone strategie profilaktyczne . W szkole w Rudzienicach bierze w nim udział kl.8 a prowadzącą jest terapeuta uzależnień Magdalena Getka ,która w ramach Klubu Integracji Społecznej w Ławicach przygotowała spotkania z młodzieżą.