• #SzkołaPamięta

• Corocznie nasza szkoła bierze udział w akcji #SzkołaPamięta . Tak też w tym roku  uczniowie klasy 7 oraz oddział przedszkolny 0b wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz w Rudzienicach.  Posprzątali oraz zaświecili znicze pod krzyżem i na grobach zasłużonych mieszkańców naszej miejscowości.

• Stypendia X 2023

• 25 października 2023 roku miało miejsce rozdanie stypendiów dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce oraz posiadajacychc sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Dyrektor szkoly Urszula Solis powitala wszystkich zebranych oraz pogratulowala nagrodzonym. Nastepnie glos zabrali pan wójt gminy Iława Krzysztof Harmacinski, przewodniczący rady gminy Roman Piotrkowski oraz dyrektor referatu oświaty Henryk Szabelski.

Nowa galeria Rozdanie stypendiów X 2023 została dodana do albumu fotograficznego

• ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

•  Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dnia 13 października na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

• Konkurs "Mistrzowie wiedzy leśnej"

• Drużyna w składzie: Zuzanna Waśniewska, Martyna Włodarczyk i Jędrzej Jurkiewicz reprezentowali naszą szkołę 10.10.23r w organizowanym po raz pierwszy terenowym konkursie wiedzy przyrodniczo-leśnej "Mistrzowie wiedzy leśnej".
              Młodzież wykazała się wiedzą ogólną z zakresu leśnictwa, praktyczną umiejętnością rozpoznawania gatunków drzew i zwierząt czy też umiejętnością obliczenia objętości stosu drewna. Uczniowie w oczekiwaniu na swoją kolej mogli ogrzać się przy ognisku i posilić przed kolejnymi konkurencjami. Za udział uczniowie zostali nagrodzeni upominkami. Wszytkim uczestnikom bardzo dziękuję.

Joanna Stopa

• VI Edycja #SprzątamyDlaPolski

• W dniu 4 pażdziernika odbyła się VI edycja #sprzątamyDlaPolski, objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja miała na celu pokozanie mobilizacji i organizacji inicjatywy przyjaznej środowisku. Zostały posprzątane zanieczyszcone tereny zielone w miejscowości Rudzienice.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Grupa przedszkolna "Misie" odwiedziała w piątek 29.09.2023r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudzienicach, gdzie uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Pani Ewa czytała dzieciom wiersze i bajki. Dzieci chętnie wysłychały czytanego opowiadania, z zaagażowaniem uczestniczyły w dyskusji na temat przeczytanej opowieści. Pani Iwona Kempska przygotowała dla dzieci zabawy na dywanie, które wywołały usmiech na twarzy przedszkolaków.

• Spektakl profilaktyczny "Ćpunka"

• Dnia 25 września 2023r. Klasa VIII uczestniczyła w spektaklu profilaktycznym ,, Ćpunka,,. Odbył się on w Iławskim Centrum Kultury. Dziękujemy że mieliśmy możliwość wzięcia udziału.

• Warsztaty gastronomiczne klasy I

• Warsztaty gastronomiczne Co to był za dzień! Dnia 27.09 klasa I uczestniczyła w warsztatach sushi. W części teoretycznej właściciel japońskiej restauracji Kanzan Sushi w Iławie opowiedział uczniom o tajnych składnikach niezbędnych do przygotowania tego dania oraz ciekawostkach dotyczących Japonii. Część praktyczna polegała na obserwacji oraz nauce robienia sushi. Uczniowie otrzymali czapki gastronomiczne oraz samodzielnie wykonywali „rolki” według własnych upodobań smakowych. Pod koniec warsztatów uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych kulinarnych umiejętności. Warsztaty były wspaniałą przygodą mającą na celu integracje klasy. Skomponowane przez siebie dania dzieci mogły zabrać do domu i podzielić się swym wyczynem kulinarnym rodzicom.