• Warsztaty w Bibliotece Gminnej w Rudzienicach nt. Owady zapylajace i ich domy

• W dniu 17 maja w odpowiedzi na zaproszenie pani Iwony  Kempskiej uczniowie klasy III wybrali się do Gminnej Biblioteki w Rudzienicach. W godzinach przedpołudniowych powitała ich i pani Nina Sokołowska z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.

Podczas zajęć uczniowie poznali najpopularniejsze gatunki dzikich owadów  oraz usłyszeli o problemie dotyczący pszczół i owadów zapylających. Dawniej owady pożyteczne znajdowały schronienie w słomianych dachach, stogach siana czy zakamarkach ceglanych ścian. W naszych betonowych domach i wypielęgnowanych ogrodach nie ma, niestety, dla nich miejsca.

Aby wesprzeć skrzydlatych zapylaczy dzieci wykonały domki - hotele, które mają służyć jako miejsce odpoczynku, ewentualnie rozmrażania i chronienia się przed deszczem czy innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia