• 25 marca uczniowie klas 4-6 wzięli udział w wycieczce do Torunia.

Podczas wycieczki zwiedzili Starówkę Toruńską i jej najbardziej charakterystyczne miejsca ,tj.: Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Piernikarkę oraz toruńskiego osiołka. Następnie udali się do Piernikarni Toruńskiej Mistrza Bartłomieja, w której mieli okazję wczuć się w role piernikarzy. Podczas warsztatów dowiedzieli się tego skąd w piernikach bierze się taki zapach i smak, poznali także legendę o toruńskim piernikarzu Bartłomieju i jego Katarzynie. Wreszcie wytworzyli swoje własne pamiątkowe pierniczki.

Kolejnym punktem wycieczki był Niewidzialny Dom, w którym uczniowie zwiedzili NIEWIDZIALNY DOM, w którym mogli poczuć się jak można odbierać świat bez użycia zmysłu wzroku. Wzięli udział w spektaklu  "Malowanie w wyobraźni" oraz warsztatach w PRACOWNI MALARSTWA W CIEMNOŚCI.

Nowa galeria Wycieczka do Torunia została dodana do albumu fotograficznego

• Konkurs recytatorski oraz Turniej Piłki Nożnej

• 28 marca odbył się apel, podczas którego wręczono nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie recytatorskim oraz turnieju piłki nożnej.

W dniach 21-22 marca drużyny piłki nożej wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej , który miał miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

- w kategorii klas 4-6:

I miejsce : Magdalena Dziewulska

II miejsce: Paulina Taranowska

III miejsce: Stanisław Romanowski

wyróżnienie: Irena Dziewulska

- w kategorii ka 7-8:

I miejsce: Gabriela Cichoń

II miejsce: Sandra Roman

III miejsce: Maciej Wrzesiński

wyróżnienie: Natalia Kwiatkowska

Uczestnicy konkursu recytatorskiego.

Drużyny piłkarskie biorące udział w turnieju.

• Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

•  Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
              Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 11-17 marca 2022 r.

Miejsce Akcji: plac przy szkole

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf​​​​​​​

• Turniej siatkówki 2021/2022

• W dniach 3 i 4 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej. Wzięły w nim udział drużyny damsko-męskie ze wszystkich klas 4-8 oraz drużyna nauczycieli.

Mecze były bardzo emocjonujące, a kibice dali z siebie wszystko. Zaróno zawodnicy jak i publiczność bawiła się rewelacyjnie.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsce - drużyna klasy 8B

II miejsce - drużyna klasy 8A

III miejsce - drużyna klasy 7B

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim dziękujemy za mnóstwo emocji i pozytywnej energii.