• 04.10.2018 18:30
        • Organizatorzy biegu:
          Rafał Rabczyński, Mirosław Kaniecki, Zbigniew Bakaluk oraz Samorząd Uczniowski
        • Zapraszamy do udziału w biegu masowym w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W biegu mogą uczestniczyć uczniowie klasy IV i starsi, którzy nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do biegania i uczestniczą bez ograniczeń w zajęciach wychowania fizycznego.

Do wspólnego biegania zapraszamy również nauczycieli i rodziców.

Ogólne zasady:

1. Bieg składa się z 10 etapów biegu na odległość 2-3 km w terenie. Każdego miesiąca roku szkolnego będzie organizowany jeden bieg. W czerwcu będzie jeden dodatkowy bieg.

2. Marszobieg (każdy biegnie według swoich możliwości), bez rywalizacji, ścigania się, a dla zdrowia, aktywnego stylu życia, promocji biegania.

3. Wynik końcowy daneg etapu nie uwzględnia czasów i miejsc poszczególnych zawodników: podane są tylko osoby, które ukończyły dany bieg (zaliczyły etap mieszcząc się w limicie czasowym) w porządku klasowym.

4. Każdy uczestnik, który ukończy bieg w limicie czasowym (30 minut), będzie miał zaliczony etap do klasyfikacji ogólnej.

5. Na ukończenie danej klasyfikacji zawodnicy mają rok szkolny 2018/19 - z tym, że w danym roku szkolnym należy przebiec minimum 5 etapów.

6. Są trzy etapy klasyfikacji: I - brązowa, II - srebrna, III - złota

I - uczestnik, który po raz pierwszy zaliczy 5 etapów otrzyma medal brązowy (ukończył klasyfiację brązową)

II - kto ukończy 7 etapów - otrzyma medal srebrny (klasyfikacja srebrna)

III - a za ukończenie 10 etapów, uczetnik trzymuje najwyższe wyróżnienie - imienny medal złoty (klasyfikacja złota).

Każdego miesiąca roku szkolnego będzie organizowany jeden bieg - "dziesiątka maratonu", która będzie posiadała okolicznościową nazwę:

IX 1. Bieg inauguracyjny z okazji nowego roku szkolnego.

X  2. Bieg KEN-u z okazji Dnia Edukacji Narodowej.